Articles for Mayıs 2016

Hazır Web Sitesi Kur

hazir_web_sitesi

Hazır web sitesi kurmak istiyorum ya da hazır site nasıl kurarım diye arama yapan binlerce kullanıcı mevcut. Bu makalede size basit yollarla otuz dakika içerisinde ücretli web sitesi sahibi olmayı anlatacağız. Piyasada bir çok hazır site yapan kişi ya da firmalar vardır. Öncellikle hazır site satma işini ek iş olarak yapan kişilerden uzak durmalısınız. Türkiye’de en fazla yaşanılan sorun siteyi yaptırdıktan sonra yaşanılan teknik destek sıkıntısıdır. Siteyi yapan kişi alan adınızı da sizin üzerinize kaydetmemiş ise hiç bir şekilde eski sitenizi güncelleyemezsiniz. Eski alan adınıza tekrar sahip olmak için domain süresinin bitmesini beklemeniz gerekmektedir Bu tip problemleri yaşamamak için sağlam referansları olan firmaları tercih etmelisiniz. Özellikle fatura kesebilen, bu işi resmi olarak bir ofisten yapan firmaları tercih etmeniz ileride yaşanması muhtemel problemleri azaltacaktır.

2016’nın En İyi 3 Ücretsiz Responsive WordPress Teması

WordPress tartışmasız dünya üzerinde en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir (Cms). WordPress’in bu kadar popüler olmasını kullanım kolaylığına ve binlerce tema seçeneğinin kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmasına bağlayabiliriz. Temaların bir kaç işlem ile kurulup kullanılması sebebiyle WordPress bugün en çok kullanılan sistem olmuştur. 2016 yılı itibariyle mobil cihaz trafiğinin artmasıyla beraber eski tip, mobil uyumlu olmayan siteler ziyaretçi kaybederken responsive siteler öne çıkmaktadır. Bugün en iyi 5 ücretsiz responsive (mobil uyumlu) wordpress temalarını tanıtacağız. Demosunu beğendiğiniz temayı indirip sitenize kurabilirsiniz.

1- Zerif Lite Responsive Tema
responsive_tema1

Zerif Lite teması pratik, mobil uyumlu ve tek sayfadır. Bootstrap frameworku kullanılan tema klasik ve şık duruşuyla dikkat çekmektedir.

Tema Özellikleri

  • Temiz kodlama. Kolay düzenlenebilir yapı.
  • Mobil uyumlu tasarım (Responsive)
  • Tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışma. (Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge…)
  • Tema ayarları kısmından siteyi sorunsuz bir şekilde güncelleme.

Tema Demosunu İncele  Temayı İndir