Türkiye’de özel sektörün gelişmesiyle birlikte yüz binlerce firma ve firma rehberi kurulmuştur. Türkiye’deki bu şirketleri küçük, orta ve büyük ölçekli firmalar olarak adlandırabiliriz. Bu firmaların faaliyette oldukları sektörleri de alfabatik sıraya göre şöyle sıralayabiliriz; Ambalaj Sanayi, Bahçe ve Ev, Basın – Yayın,Bilişim, Danışmanlık, Denizcilik, Deri, Eğitim, Eğlence, Elektrik – Elektronik, Emlak, Enerji, Finans, Gıda, Havacılık, İnşaat, Kimya – Plastik, Kurumlar, Maden – Metal, Makine, Mobilya, Nakliyat, Otomotiv, Reklam, Sağlık, Sigorta,Tarım – Hayvancılık, Tekstil – Giyim,Telekomünikasyon,Temizlik, Yapı. Bunlardan ayrı olarak yüzlerce sektör daha sayabiliriz.

Yüzlerce sektörün ortaya çıkmasıyla beraber gerekli iş gücünü karşılayabilmek için yeni firmalar kurulmaktadır. Bu firmalar da pazardan pay alabilmek için reklam bütçesi oluşturarak potansiyel müşterilerine ulaşmaya çalışmaktadır. Bazı firmalar klasik ve eski yöntemleri kullanarak hedef kitlesine ulaşma çabasındadır. Mesela eski yöntemleri billboard, broşür dağıtımı, gazete ilanı vermek gibi sıralayabiliriz. Fakat bu klasikleşmiş yöntemler artık eskisi gibi işe yaramamaktadır. Günümüz dünyasında gelinen noktada teknoloji odaklı reklam bütçesi harcamak çok daha mantıklıdır. Kısaca dijital reklamcılığa yatırım yapan firmalar daha öne çıkmaktadır. Günümüzde firmaların en kolay reklam aracı web siteleri ve firma rehberi siteleri olmuştur. Bunun sebebi arama motorlarında firmanız arandığında firma rehberi sitelerinin şirketinize aracı olmasıdır.

Firma Rehberi Siteleri Şirketinize Nasıl Aracı Olur?

Firma rehberlerinin çoğu şirketlerin resmi ismini, telefon numarasını, adresini, harita konumunu, e-posta adresini ve web sitesi bilgilerini listelemektedir. Bu listelemenin yapıldığı sitelere kısaca firma rehberi diyebiliriz. Türkiye’de irili, ufaklı bir çok şirket rehberi sitesi bulunmaktadır. Bunların arasından kaliteli firma rehberlerini tercih etmelisiniz.

Firma Rehberine Ekleyeceğim Siteyi Nasıl Seçmeliyim?

Öncelikle firma rehberine kaydetme işlemini ücretli ve ücretsiz olarak yapan firmalar mevcuttur. Firma rehberine bilgilerinizi kaydederken ücret vermenize gerek yoktur. Bu işlemi ücretsiz yapan firmalar da vardır. Bunlardan birine ücretsiz firma ekle işlemi yapabilirsiniz. Özellikle bunun gibi kaliteli Türkiye firma rehberi siteleri özgün yazılım ve tasarımlarıyla diğer rehber sitelerinden ayrılmaktadır.

Posted in: Genel.
Last Modified: Ağustos 22, 2019

Leave a reply

required