Articles for Temmuz 2014

Web Tasarım Nedir

Web Tasarım Nedir?
Online ortamda web sitesinin planlama aşamasından yayınlanma aşamasına kadar olan süreçte yapılan arayüz çalışmasıdır.

Web Tasarım Neden Gereklidir?
Günümüzde artık insanların büyük çoğunluğu İnternet başında vakit geçirmektedir. Çeşitli arama motorları vasıtasıyla aranılan bilgiye ulaşmak bir kaç saniyeyi bulmaktadır. Eski usul tanıtım yöntemleri her geçen gün önemini yitirmektedir. Bu nedenle globalleşen dünyada firmalar için web tasarım olmazsa olmazlar arasına girmiştir. İyi bir planlama ve özgün web tasarım hizmeti alan firmalar rakiplerinin daima bir adım ötesinde yer alacaktır.

Web Tasarımda Dikkat Edilecek Hususlar
Web tasarım çalışması detaylı bir çalışma ve planlamadan sonra yapılmalıdır. Kurumun kurumsal kimliğine uygun bir çalışma olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde iyi planlanmamış web siteleri profesyonel bir görünümde olmayacaktır.
İlk taslak hazırlanmadan önce kullanılacak renkler, sayfa sayısı, fotoğraf ve içerik planı detaylandırılmalıdır.
Gerekli revizelerden sonra sitenin yazılım kısmı özenle hazırlanmalıdır.
Hazırlanan web sitesi tüm tarayıcı ve cihazlarda test edildikten sonra yayınlanmalıdır.

Yeni Nesil Web Tasarım Sitesi

Yeni nesil web tasarım sitesi www.webtasarim.name.tr kurulmuştur. Sitemiz web tasarım ve web yazılım sektöründeki dünya trendlerini yakından takip ederek ziyaretçilere yepyeni deneyimler sunmayı hedefliyor.

Bugün gelinen noktada “flash” gibi eski teknolojiler yerini bootsrap ve responsive tasarımlara bırakmış durumda. Mobil uyumlu web tasarım artık günümüzde olmazsa olmazlardandır. Css3 ve Html5’in gelişiyle birlikte çok daha modern ve hızlı gezilebilen web siteleri çoğalmıştır. Yeni teknolojilere kayıtsız kalan firmalar her geçen gün popülerliğini yitirmektedir.

Bütün bu durumlar göz önüne alındığında Webtasarim.name.tr olarak sektöre yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz.