Başakşehir Web Tasarım

başakşehir web tasarım

Başakşehir web tasarım İstanbul’un en hızlı büyüyen ilçelerinden Başakşehir’de ciddi bir potansiyele ulaşmıştır. Küçük, orta ve büyük dereceli firmalar Başakşehir’in sanayi bölgesinde kümelenmiştir. Bu firmaların ilgili müşterilerine en kolay ulaşma yolu İnternet vasıtasıyla olacaktır. Gününüzde eski tip matbaa ile olan reklam yöntemleri günden güne etkisini yitirmektedir.

En etkili reklam yöntemi olan web sitesi hizmetini nereden alacağım?

Başakşehir ve çevresindeki şirketler Başakşehir web tasarım kelime öbeğini aratarak bilişim firmalarına ulaşmak istemektedir. Bu firmalara ulaşıp istediği desteği bulamayan yerler de mevcuttur. Bunun önüne geçmek için Başakşehir’de ofisi bulunan, mesai saatleri içerisinde telefon veya mail ile irtibat kurabileceğiniz firmalara öncelik verilmelidir. Bu işi evinden freelance olarak yapan kişiler ile bir süre sonra problem yaşama ihtimaliniz yüksektir.

Hazır Web Sitesi Kur

hazir_web_sitesi

Hazır web sitesi kurmak istiyorum ya da hazır site nasıl kurarım diye arama yapan binlerce kullanıcı mevcut. Bu makalede size basit yollarla otuz dakika içerisinde ücretli web sitesi sahibi olmayı anlatacağız. Piyasada bir çok hazır site yapan kişi ya da firmalar vardır. Öncellikle hazır site satma işini ek iş olarak yapan kişilerden uzak durmalısınız. Türkiye’de en fazla yaşanılan sorun siteyi yaptırdıktan sonra yaşanılan teknik destek sıkıntısıdır. Siteyi yapan kişi alan adınızı da sizin üzerinize kaydetmemiş ise hiç bir şekilde eski sitenizi güncelleyemezsiniz. Eski alan adınıza tekrar sahip olmak için domain süresinin bitmesini beklemeniz gerekmektedir Bu tip problemleri yaşamamak için sağlam referansları olan firmaları tercih etmelisiniz. Özellikle fatura kesebilen, bu işi resmi olarak bir ofisten yapan firmaları tercih etmeniz ileride yaşanması muhtemel problemleri azaltacaktır.

Neden Mobil Uyumlu Web Tasarım

responsive web tasarım

İnternet teknolojileri her geçen güç gelişmekte ve mobil cihazlardan internete erişim oranı artmaktadır. Web site sahipleri Google Analytics gibi sitelerdeki analiz verilerini incelediğinde mobil trafiğin eskisine göre çok daha yüksek bir noktaya eriştiğini gözlemleyebilecektir. Mobil trafiğin artmasın bir diğer kanıtı ise akıllı telefon ve tablet pazarındaki satış oranlarıdır. Sabit masaüstü bilgisayar satışları ciddi oranda düşerken ios, android, windows uyumlu akıllı telefonlar ve tabletler her geçen gün satış grafiğini arttırmaktadır.

Web tasarım sektöründeki çoğu firma da bu değişime kayıtsız kalamayıp responsive tasarım (mobil uyumlu tasarım) teknolojisine yatırım yapmaya başlamıştır. Bootstrap gibi açık kaynak kodlu, ücretsiz css frameworkler sayesinde mobil uyumlu ve çok daha modern web siteleri tasarlamak mümkündür. Bootstrap kodlarıyla tasarlanan bir web sitesi masaüstü bilgisayarda, tablet ve telefonlarda farklı boyutlarda açılmaktadır. Bu nedenle küçük ekranlı telefonlarda yazıları okumak çok daha kolay olmaktadır. Responsive tasarımı kısaca duyarlı tasarım olarak nitelendirebiliriz.

İnternet Sitesi Açmak

İnternet sitesi açmak istiyorsanız bu makale tam size göre. Günümüzde artık en etkili ve en ucuz reklam yöntemi web siteleridir. 7 gün 24 saat açık olan bu platform mekan gözetmeksizin istediğiniz bilgiye ulaşma imkanı vermektedir. Firmanız veya satmak istediğiniz ürünler hakkında bir web sitesiyle milyonlarca potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz.

İnternet Sitenizi Profesyonel Kişilere Emanet Edin
Eğer web tasarım konusunda tecrübeniz yoksa kendiniz bir web sitesi kurmaya çalışmayın. Çünkü amatör bir site kullanıcı gözünde iyi bir izlenim bırakmayacaktır. Profesyonel hazır web sitesi yapan firmalarla çalışmanız sizi rakiplerinizden bir adım öne geçirecektir.

Reklam veya Seo Çalışması Önemlidir
Site hazırlandıktan sonra asıl önemli kısım başlayacaktır. Sitenizin profesyonel bir ekip tarafından tanıtımının yapılması arama motorlarından daha fazla ziyaretçi çekecektir. Google Adwords reklamları müşteri kitlenize ulaşmada önemli yarar sağlamaktadır.

Web Tasarım Nedir

Web Tasarım Nedir?
Online ortamda web sitesinin planlama aşamasından yayınlanma aşamasına kadar olan süreçte yapılan arayüz çalışmasıdır.

Web Tasarım Neden Gereklidir?
Günümüzde artık insanların büyük çoğunluğu İnternet başında vakit geçirmektedir. Çeşitli arama motorları vasıtasıyla aranılan bilgiye ulaşmak bir kaç saniyeyi bulmaktadır. Eski usul tanıtım yöntemleri her geçen gün önemini yitirmektedir. Bu nedenle globalleşen dünyada firmalar için web tasarım olmazsa olmazlar arasına girmiştir. İyi bir planlama ve özgün web tasarım hizmeti alan firmalar rakiplerinin daima bir adım ötesinde yer alacaktır.

Web Tasarımda Dikkat Edilecek Hususlar
Web tasarım çalışması detaylı bir çalışma ve planlamadan sonra yapılmalıdır. Kurumun kurumsal kimliğine uygun bir çalışma olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde iyi planlanmamış web siteleri profesyonel bir görünümde olmayacaktır.
İlk taslak hazırlanmadan önce kullanılacak renkler, sayfa sayısı, fotoğraf ve içerik planı detaylandırılmalıdır.
Gerekli revizelerden sonra sitenin yazılım kısmı özenle hazırlanmalıdır.
Hazırlanan web sitesi tüm tarayıcı ve cihazlarda test edildikten sonra yayınlanmalıdır.

Yeni Nesil Web Tasarım Sitesi

Yeni nesil web tasarım sitesi www.webtasarim.name.tr kurulmuştur. Sitemiz web tasarım ve web yazılım sektöründeki dünya trendlerini yakından takip ederek ziyaretçilere yepyeni deneyimler sunmayı hedefliyor.

Bugün gelinen noktada “flash” gibi eski teknolojiler yerini bootsrap ve responsive tasarımlara bırakmış durumda. Mobil uyumlu web tasarım artık günümüzde olmazsa olmazlardandır. Css3 ve Html5’in gelişiyle birlikte çok daha modern ve hızlı gezilebilen web siteleri çoğalmıştır. Yeni teknolojilere kayıtsız kalan firmalar her geçen gün popülerliğini yitirmektedir.

Bütün bu durumlar göz önüne alındığında Webtasarim.name.tr olarak sektöre yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoruz.